W ubiegłorocznym październikowym Magazynie Joomla! Radek Suski opublikował swoją refleksję podsumowująca organizację JoomlaDay Poland 2012. Przedstawiamy jej tłumaczenie na język polski. Tłumaczenie wykonał: Sławomir Sikora

Radek Suski: JoomlaDay Poland 2012

JoomlaDay Poland odbyło się w sobotę i niedzielę, 22 i 23 września, 2012 roku w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu, piątym pod względem wielkości mieście w Polsce. Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z tej inauguracyjnej imprezy.

JoomlaDay Poland 2012

Było to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, i o dziwo, myślę, że był to jeden z najlepszych JoomlaDay w którym kiedykolwiek brałem udział. Mieliśmy doskonałych prezenterów, wiele ciekawych prezentacji, bardzo dobrą lokalizację, wyśmienite jedzenie i wszystko, co potrzebne. Co najważniejsze, cała impreza odbyła się we wspaniałej atmosferze prawdziwej, dobrze działającej społeczności. Przekonałem się, że pasja i zaangażowanie ludzi połączonych zamiłowaniem do wspólnej dziedziny jest czymś, czego my, organizatorzy, nie jesteśmy w stanie stworzyć sami. JoomlaDay, o którym marzyliśmy, nie jest imprezą o oprogramowaniu, o interesach, ale o przyjaźni i koleżeństwie, które powstają wokół wspólnego celu.

Dla wielu uczestników, JoomlaDay Poland była okazją, aby przekonać się o sile polskiej społeczności Joomla!. Po przemówieniu inauguracyjnym wygłoszonym przez Stefana Wajdę, lidera polskiej społeczności Joomla!, myślę, że wielu uczestników zrozumiało, że są integralną częścią światowego projektu Joomla! i że sami przyczyniają się do jego rozwoju. Wspaniała prezentacja Ryan'a Ozimka zachęcała jeszcze bardziej do tego.

Wielką atrakcją tego JoomlaDay był Brian Teeman prezentujący nową Joomla! 3,0 - w pełni przygotowaną do wejścia na rynek urządzeń mobilnych oraz jak jest szybka w działaniu. Joomla! na sterydach będzie doskonałym podsumowaniem jego prezentacji.

Prezentacja Briana Teemana

Nie jest łatwo opisać, jak inspirujące jest tego typu wydarzenie, może też nie jest to łatwe do zrozumienia. Polecam poczuć cały obraz, uczestnicząc lub planując JoomlaDay samemu. Myślę, że każdy członek społeczności Joomla! powinien postarać się być częścią tego co najmniej raz.

Organizatorzy i goście JD

Jako jeden z organizatorów chciałbym powiedzieć „dziękuję” wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wielkiego wydarzenia. Przede wszystkim chciałbym podziękować tym „niewidzialnym” członkom naszego zespołu. Byłem dumny z bycia częścią zespołu ze Stefanem, Michałem, Darkiem i wieloma innymi wspaniałymi ludźmi. Jestem wdzięczny, że mieliśmy tak energicznych prezenterów jak Brian, Ryan, Ronni, Nicholas i wielu innych. I wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Sponsorom, dzięki którym zorganizowanie tej imprezy stało się możliwe.

Dużo ciężkiej pracy działo się za kulisami. Alex, Sebastian i Sławek dbali i sprawy techniczne i sprawili, że nasza praca była o wiele bardziej komfortowa. Jarek prowadził nagrania wideo ze wszystkich prezentacji, które będą wkrótce dostępne na stronie internetowej Polskiego JoomlaDay. Ewa ciężko pracowała z „papierkami” i wykonała świetną robotę podczas procesu rejestracji. Jestem pewien, że zapomniałem wymienić z nazwiska wiele innych osób, które przyczyniły się do powstania i sprawnego przebiegu tej imprezy, ale doceniam ich pomoc. My wszyscy ją doceniamy.

Więc dziękuję Wam wszystkim. Dziękuję bardzo!