Prelegenci

Sebastian Dajnowiec

Sebastian Dajnowiec

Sebastian Dajnowiec Media Web Design

https://dajnowiec.pl

Webmaster, Informatyk, Freelancer. Na co dzień zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Fascynacja CMS Joomla sprawiła, że poświęcił mu życie zawodowe. Jego przygoda z Joomla! rozpoczęła się w 2008 roku. Śledząc dostępne materiały, szybko przekonał się do możliwości jakie daje ten system CMS, i od tamtej chwili regularnie wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania i tworzenia stron internetowych w oparciu o CMS Joomla. Dziś śmiało stwierdza, że CMS Joomla stał się jego pasją, która w pełni pozwala mu realizować kolejne projekty.

Oprócz bogatego portfolio, współtworzy i przebudowuje witryny Polskiego Centrum Joomla!. Projektując witryny, potrafi zadbać o najdrobniejszy szczegół, a wrodzony perfekcjonizm sprawia że godzinami potrafi „dopieszczać kod” dla uzyskania idealnego efektu.

Prezentacje

Dostępna witryna - rozwiązania praktyczne

Jak zadbać o dostępność witryny opartej na Joomla? Jak w Joomla zapewnić poprawną hierarchię nagłówków? Dlaczego nie używać klawiszy dostępu? Jak w szablonie opisać role obszarów strony? Komu i po co ten fokus oraz jak go dobrze zrobić? Jak w układach opartych na siatkach zapewnić sensowną kolejność źródłową? Jak zadbać o zrozumiałe teksty? Dekoracja, ilustracja czy informacja - jak zapewnić adekwatne opisy alternatywne? Jak samemu zweryfikować dostępność strony? Jak zapewnić dostępność ikon tworzonych z fontów? Razem z Stefanem Wajdą pokażemy w ciągu godziny 10-12 praktycznych przepisów, dzięki którym będziesz tworzyć witryny zgodne z WCAG 2.0.